De 5 beste roeitrainers van 2021

Een roeitrainer zorgt voor een intensieve leuke workout. De roeitrainer kan zittend worden gebruikt waarnaar een kabel moet worden getrokken, zoals een roeibeweging. Er zijn verschillende workouts die je kunt doen waarbij calorieën verbranden centraal staat. We hebben voor dit artikel onderzoek gedaan naar de beste roeitrainers van 2021, hieruit hebben we een selectie gemaakt van vijf stuks.

Selectieproces beste roeitrainers

Om een goede selectie maken van de vijf beste roeitrainers heeft ons team zich eerst goed ingelezen op de manier waarop roeitrainers werken, wat de verschillen zijn per roeitrainer en welke roeitrainers zorgen voor het beste resultaat. Uit dit selectieproces heeft het team extra opgelet op de punten; mogelijkheden, programma’s, materiaal & levensduur en prijskwaliteit verhouding. Met name de laatste prijs-kwaliteit verhouding is een belangrijk punt waarbij we veel over hebben nagedacht bij onze keuzes.

Mogelijkheden

Als eerst heeft ons team gekeken naar de mogelijkheden qua trekkracht, gewichtsklassen en functies. Hieruit komt dat er enorme verschillen zijn die ook direct aantoonbaar zijn in het prijsplaatje. Sommige roeitrainers hebben de mogelijkheid om grote weerstanden te bieden en er zijn roeitrainers die echt als ergometer zijn ontwikkeld.

Programma’s

Als tweede hebben we gekeken naar programma’s. Sommige roeitrainers zijn uitgerust met sportprogramma’s waardoor het sporten leuker en laagdrempeliger wordt. We hebben goed gekeken om dit verschil ook in onze beoordeling sterk terug te laten komen, met name de uitleg die per roeitrainer staat beschreven.

Materiaal & levensduur

Als derde hebben we gekeken naar het materiaal, de reviews en levensduur van het product. Wij hebben hier heel secuur naar gekeken omdat we niet willen dat iemand een miskoop doet. De producten moet lang houdbaar zijn en van goed materiaal.

Prijs

We hebben als laatste gekeken naar de prijs van het product. Hierbij hebben wij de goedkoopste en betrouwbaarste webwinkels die het product verkopen op een rijtje gezet. Hierdoor kun je zelf kiezen waar je het wilt kopen en weet je zeker dat je de beste prijs hebt.

De beste 5 roeitrainers

1

Tunturi Cardio Fit R30 Roeier

9Expert Score
Hoge kwaliteit roeitrainer

Op de Cardio Fit R30 volg je tijdens het trainen de belangrijkste parameters: tijd, calorieën, slagen per minuut en het totaal aantal slagen van alle workouts.

Pluspunt(en)
 • Efficiënte bewegingstrainer voor het hele lichaam
 • 8 weerstandsniveaus
 • Makkelijk te verplaatsen en op te bergen
 • Tablet support
 • LCD-Monitor met weergave van verschillende parameters
Minpunt(en)
 • Je hebt minimaal 2 personen nodig om dit apparaat in elkaar te zetten, omdat de montage complex is.
2

Senz Sports R4000

8.7Expert Score
Gekozen als "goed voor thuis"

De Senz Sports R4000 is gekozen als goed voor thuis. Dit komt doordat het een gemakkelijk te gebruiken roeitrainer is met diverse functionaliteiten.

Pluspunt(en)
 • Realistische roeiervaring door waterweerstand
 • Stevig aluminium frame
 • Opklapbaar
3

Octane RŌ Roeitrainer

9.2Expert Score
Professionele luxe roeitrainer

De Octane RŌ Roeitrainer is een professionele luxe roeitrainer met vele verschillende functies. Deze roeitrainer biedt enorme mogelijkheden in trainingsprogramma's en comfort.

Pluspunt(en)
 • Dubbele weerstand – lucht- en magneetrem
 • Zelfgenererend – geen stroom nodig
 • MultiGrip hendel
 • Speciale zitting voor maximale comfort
Minpunt(en)
 • Duurdere prijscategorie
4

Tunturi FitRow 50

8.5Expert Score
Hoogste kwaliteit

De Tunturi FitRow 50 is van de hoogste kwaliteit. Met 17 vooraf ingestelde trainingsprogramma's kun je veel variëren in training.

Pluspunt(en)
 • De roeitrainer is inklapbaar waardoor je hem gemakkelijk opbergt na een training.
 • Dankzij het anti slip oppervlak blijft de roeitrainer steviger op zijn plek staan.
 • De roeitrainer heeft 17 vooraf ingestelde trainingsprogramma's zodat je gevarieerd traint.
Minpunt(en)
 • Je hebt minimaal 2 personen nodig om dit apparaat in elkaar te zetten, omdat de montage complex is.
5

Tunturi Cardio Fit R20

8.2Expert Score
Redelijke kwaliteit roeitrainer

De Tunturi Cardio Fit R20 is een iets oudere maar nog steeds van redelijke kwaliteit roeitrainer. Voor de prijs kun je zeker niet klagen.

Pluspunt(en)
 • 4 weerstandsniveaus
 • Makkelijk te verplaatsen en op te bergen
 • LCD-Monitor met weergave van verschillende parameters
Minpunt(en)
 • Is beetje licht schuift makkelijk tijdens gebruik

   Logo